این روز ها کودکان به دلیل سرگرم شدن با تلوزیون، بازی های کامپیوتری، اینترنت گردی و... بسیار کم تحرک شده اند. برای داشتن بچه های فعال ، این والدین هستند که می بایست سبک زندگی خود را تغییر بدهند. یعنی شما باید ورزش کنید تا فرزندانتان ورزش کنند. ورزش باید در خانواده ارزش گذاری بشود. کودکان آن چیزی را می آموزند که می بینند. اگر شما هر روز یک ساک ورزشی بر دوش خود بیندازید و به باشگاه بروید در واقع برای ورزشکار شدن فرزند خود کاری انجام نداده اید. از طرفی محیط باشگاه برای کودکان محل امنی نیست که آن ها را با خود به آنجا ببریم. اگر هم مدام به کودکتان بگویید ورزش چیز خوبی هست، کمک چندانی نخواهد کرد. بنابراین اگر به سلامت جسم خود و خانوادتان علاقمند هستید ورزش را به خانه ببرید.

با دوچرخه ثابت خانگی ورزش کردن را به کودک تان بیاموزید

دوچرخه ثابت، وسیله ای است که فضای زیادی در منزل اشغال نمی کند. وقتی یکی از والدین با نشاط روی این وسیله در حال رکاب زدن است و صدای یک موزیک تند ورزشی هم در محیط خانه می پیچید ، بچه ها این منظره را می بینند و در ذهن خود برای ورزش ارزش گذاری می کنند. البته تنها بچه ها شامل این مسئله نمی شوند. حتی همسر شما با دیدن این صحنه، که شما دارید ورزش می کنید برای انجام این کار تشویق خواهد شد.

داشتن یک باشگاه کوچک خانگی به نفع همه افراد خانواده است. یکی از مزیت های دوچرخه ثابت این است که برای قد وجثه افراد مختلف قابل تنظیم است. اگر کودک بالای 10 سال دارید حتما دوچرخه ثابت خانگی خود را برای قد و اندازه او تنظیم کنید و اجازه بدهید از این وسیله استفاده بکند. در گذشته ما کودکان زیادی را می دیدیم که در و کوچه و خیابان مشغول دوچرخه سواری بودند. اما امروزه به دلیل زیاد شدن وسایل نقلیه و عبور و مرور زیاد اتومبیل ها، خیابان محل امنی برای کودکان و حتی نوجوانان نیست.

در کنار کودکتان بایستید و کار با این وسیله را به او آموزش بدهید. می توانید با داشتن یک دستگاه ورزشی دیگر در کنار هم ورزش کنید. اگر وسیله دیگری جز دوچرخه ثابت در منزل ندارید، از وسایل ارزان قیمت تر مانند طناب یا توپ های پیلاتس کمک بگیرید و به صورت ایستگاهی کار کنید. ورزش ایستگاهی آمادگی جسمانی بدن را افزایش می دهد.

اینکه از همان ابتدا کودکان خود را به ورزش و فعالیت بدنی تشویق کنید، احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها را در بزرگسالی فرزندتان از بین برده اید. دوچرخه ثابت، ورزش مناسبی برای گروه های سنی مختلف است. این وسیله به شکل گیری عضلات پا بسیار کمک می کند. هیچ سرگرمی بهتر از این نیست که افراد خانواده در کنار هم ورزش کنند.